opravnayzi_2

Broušení, opravy, voskování

wintersteiger-Sigma-SBIBroušení skluznic

Servis lyží a snowboardů provádíme na stroji Wintersteiger Sigma SBI. Skluznice lyží (na přání i snowboardů), je broušena brusným kamenem. Tím je dosaženo dokonale hladkého a plochého povrchu. Po brusném kameni zůstává na skluznici struktura. Tu lze přizpůsobit různým teplotám a sněhovým podmínkám. Díky šířce kamene 350mm můžeme strukturovat všechny druhy lyží od běžek, až po ty nejširší freeridové lyže na trhu. Takto ošetřená skluznice absorbuje lépe vosk a dodává Vašim lyžím/snowboardům maximální kluzné vlastnosti.

Broušení hran

Přesným broušením a úhlováním hran zajistíme dokonalé jízdní vlastnosti jak rekreačním, tak sportovně orientovaným lyžařům i snowboardistům. Samozřejmostí je možnost individuálně měnit jak boční, tak spodní úhel hrany.

Pro finálové broušení hran používáme patentované technologie keramických kotoučů (Wintersteiger Ceramic Disc Finish) Tato technologie je schodná s tou, co dnes používá naprostá většina výrobců lyží. Pro své kvality našla uplatnění i mezi závodními týmy.

Proč brousit hrany keramickým kotoučem?

  • Přesný úhel hran
  • Jemný a hladký povrch hran
  • Nízký odběr materiálu = delší životnost hran
  • Zlepšení ovladatelnosti a točivosti
  • Snadnější držení na hraně

Možnosti nastavení úhlů:

spodní hrana: 0,75 / 1 / 1,5 / 2°
boční hrana: 89 / 88 / 87,5 / 87,25 / 86°

Nevíte jak často brousit hrany?

Hrany se brousí podle typu lyže, sněhu, stavu sjezdovek, schopností lyžaře a v závislosti na intenzitě lyžování i několikrát za zimní sezónu.Pravým okamžikem pro přebroušení je zhoršená schopnost udržet směr.

Wintersteiger-PolimanOpravy poškozených míst

Opravy poškozených míst na skluznici provádíme navařením P-texu (polyethylenu) tavnými pistolemi Wintersteiger Poliman. Takto opravené místo má stejné vlastnosti, jako původní povrch.
V případě většího poškození (rýha až na jádro lyže) se provádí tzv. vysazení. Místo chybějící skluznice, se vlepí skluznice nová.

Wintersteiger-Waxjet-92Voskování

Posledním procesem při servisu je voskování. To provádíme strojově nanesením horkého vosku. Po vychladnutí se přebytečný vosk stáhne a skluznice rozleští.
Horký vosk impregnuje skluznici, chrání ji proti poškození a má kladný vliv na skluz lyží/snowboardů.

Ostatní opravy

Dále provádíme veškeré lepení lyží a snowboardů, výměny přezek sjezdových bot, výměny talířků (košíčků) a rukojetí sjezdových (běžeckých) holí apod. Vše dle aktuálních skladových zásob.

 

Standardní termín zhotovení výše uvedených služeb je 1-3 dny dle vytížení servisu. Vyjímku tvoří lepení, tam se můze doba dle náročnosti prodloužit.