opravnayzi_2

Broušení, opravy, voskování

wintersteiger-Sigma-SBIBroušení skluznic

Servis lyží a snowboardů provádíme na stroji Wintersteiger Sigma SBI. Skluznice lyží (na přání i snowboardů), je broušena brusným kamenem. Tím je dosaženo dokonale hladkého a plochého povrchu. Po brusném kameni zůstává na skluznici struktura. Tu lze přizpůsobit různým teplotám a sněhovým podmínkám. Díky šířce kamene 350mm můžeme strukturovat všechny druhy lyží od běžek, až po ty nejširší freeridové lyže na trhu. Takto ošetřená skluznice absorbuje lépe vosk a dodává Vašim lyžím/snowboardům maximální kluzné vlastnosti.

Broušení hran

Přesným broušením a úhlováním hran zajistíme dokonalé jízdní vlastnosti jak rekreačním, tak sportovně orientovaným lyžařům i snowboardistům. Samozřejmostí je možnost individuálně měnit jak boční, tak spodní úhel hrany.

Pro finálové broušení hran používáme patentované technologie keramických kotoučů (Wintersteiger Ceramic Disc Finish) na automatickém stroji Wintersteiger Trimjet Tato technologie je schodná s tou, co dnes používá naprostá většina výrobců lyží. Pro své kvality našla uplatnění i mezi závodními týmy. Díky keramickým kotoučům docílíme precizní geometrie hran, přesného úhlování a konzistentní kvality po celé délce hran lyží nebo snowboardu.

Proč brousit hrany keramickým kotoučem?

  • Přesný úhel hran
  • Jemný a hladký povrch hran
  • Nízký odběr materiálu = delší životnost hran
  • Zlepšení ovladatelnosti a točivosti
  • Snadnější držení na hraně

Možnosti nastavení úhlů:

spodní hrana: 0,5 / 0,75 / 1 / 1,25 / 1,5 / 2°
boční hrana: 89 / 88,5 / 88 / 87,5 /87 / 86°
Pokud není předem domluveno jinak, jsou lyže/snowboardy broušeny, boční hrany 88°, spodní hrany (podbrus) 1°

Nevíte jak často brousit hrany?

Hrany se brousí podle typu lyže, sněhu, stavu sjezdovek, schopností lyžaře a v závislosti na intenzitě lyžování i několikrát za zimní sezónu.Pravým okamžikem pro přebroušení je zhoršená schopnost udržet směr.

Wintersteiger-PolimanOpravy poškozených míst

Opravy poškozených míst na skluznici provádíme navařením P-texu (polyethylenu) tavnými pistolemi Wintersteiger Poliman. Takto opravené místo má stejné vlastnosti, jako původní povrch.
V případě většího poškození (rýha až na jádro lyže) se provádí tzv. vysazení. Místo chybějící skluznice, se vlepí skluznice nová.

Wintersteiger-Waxjet-92Voskování

Posledním procesem při servisu je voskování. To provádíme strojově nanesením horkého vosku. Po vychladnutí se přebytečný vosk stáhne a skluznice rozleští.
Horký vosk impregnuje skluznici, chrání ji proti poškození a má kladný vliv na skluz lyží/snowboardů.

Ostatní opravy

Dále provádíme veškeré lepení lyží a snowboardů, výměny přezek sjezdových bot, výměny talířků (košíčků) a rukojetí sjezdových (běžeckých) holí apod. Vše dle aktuálních skladových zásob.

Servis přijímá zakázky bez předchozího objednání.
Standardní termín zhotovení výše uvedených služeb je 1-3 dny dle vytížení servisu. Vyjímku tvoří lepení, tam se můze doba dle náročnosti prodloužit.